2010.07.13. 16:41
Nincs mire várni, nekik már nincs HOLNAP!
A gyepmesteri telepre bekerült állatok mentése embert próbáló feladat, épp úgy, mint egy állatmenhely üzemeltetése. Az olyan szervezeteknek, akik a sintértelepekről mentenek az anyagi fedezeten kívül, az idő amiből a legkevesebb áll a rendelkezésre, hiszen a törvény által előírt 14 nap lássuk be, igen rövid határidő az állatok ideiglenes vagy végleges elhelyezésére!
Tény:Az ország területén folyamatosan 1.000.000, jól látod, egymillió feletti a kóbor állatok létszáma! Évente a hivatalos adatok szerint mintegy 150.000 állatot ölnek meg a sintér (gyepmesteri) telepeken! A "nem hivatalos" becslések ennél jóval nagyobbak lennének!A maradék sorsát inkább itt nem is részletezném. A "divat" állatok felelőtlen szaporítása az anyagi haszon reményében, továbbá az állattartók felelőtlen hozzá állásának köszönhetően világra jött "felesleges" szaporulatok csak tovább fokozzák ezt a katasztrófális állapotot!
Alig 3 hónaposan kellett meghalniuk anyjukkal együtt!
A "behunyjuk a szemünket" és "fejünket a homokba dugjuk" technikák itt már mit sem segítenek a helyzeten! Előbb- utóbb mindenkinek szembesülnie kell a valósággal! A másik tény az, hogy az utóbbi időben igen lecsökkent az örökbe fogadások száma, továbbá az ideiglenes befogadók sem tolonganak a szervezeteknél ! A társadalmi aktivitás oly mértékben vissza esett, az állatok utcára dobálása pedig oly mértékben megnőtt, hogy az állatvédő szervezetek ezeket az állapotokat már képtelenek orvosolni, így természetesen egyre több állat hal meg az utcákon és a sintér telepeken. Az állatmenhelyek zsúfolásig megteltek országos szinten, így több állatot képtelenek fogadni hely hiány miatt, mivel az örökbe fogadások elenyésző mértékűek, így nem szabadul fel soha elég hely az újabb állatoknak. Nagyon sok önmagát még ellátni képtelen kidobott kölyök kutya és cica hal éhen erdőkben és utak mellett, holott sokszor pont annak reményében teszik őket oda, hogy valaki rájuk találjon, így lelkiismeret furdalás nélkül élhetnek tovább az ex "gazdák". A valóság az, hogy az esetek nagy többségében ez nem történik meg, ezáltal ezekre az állatokra hosszú és keserves kínhalál vár! Egyetlen humánus megoldás létezik, ami nem más, mint az IVARTALANÍTÁS!
Vidra Betty- PCAS
A bejegyzés trackback címe:
http://pcas.blog.hu/api/trackback/id/2149465
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj.